Düğün Hediyesi Almanın Püf Noktaları

Düğün Hediyesi Almanın Püf Noktaları
FotoBlog 11 Eylül 2016 708 defa okundu 0 yorum

Herkes hayalini kurduğu bir evlilik yapıp mutlu huzurlu bir yuva hayali kurar.Bu yüzden, hayaline, yüreğine kendine uygun birini buldukan sonra onu şımartacak küçük hediyeler almak ister. Bu yazımızda “düğün hediyesi almanın püf noktaları“nı anlatacağız.

Katıldığınız her düğünde, kaçınılmaz olarak karşınıza bir soru çıkar: ” Nasıl bir düğün hediyesi almalıyım?”
Aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra, ideal düğün hediyesine bir adım daha yaklaşacaksınız…

1- Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın ki, çok çok yaratıcı olmanız gerekmiyor. Günümüzde artık birçok gelin istediği hediyelerin bir listesini yapıyor ve arkadaşlarına dağıtıyor. Çiftin ve evin ihtiyaçlarını kapsayan hediye listesinde çamaşır makinesinden tutun da, fön makinesine kadar çok çeşitli ihtimaller olabilir. Ve hiç merak etmeyin, bu listeden seçeceğiniz herhangi bir tercih gelin ve damadı mutlu etmeye yeter.

2- Çiftin evini daha konforlu hale getirecek her türlü eşya iyi birer hediyedir. Unutmayın; mutfak gereçleri, yatak odası ve banyo aksesuarları her zaman işe yarar. Masaj ve spa ürünlerinden oluşan bir banyo seti, veya yeni çıkan, kullanışlı küçük ev aletleri gelini çok mutlu eder. Elektronik eşyalar ve multimedya araçları da bir o kadar iyi tercihlerdir. Yeni model bir televizyon, veya dvd oynatıcı hoş birer hediye olabilir.

3- Düğün hediyesi alırken akla gelen bir başka soru da, hediyenin maliyeti. Yapılan düğün gösterişsiz, sade olsa bile, siz yine de çok ucuz bir hediye almayın. Gelin veya damatla samimiyet dereceniz ne ise, alacağınız hediye de bu değerde birşey olmalı.

Aşağıdaki fiyat aralıkları belki size bir fikir verebilir:
* İş arkadaşı / uzak akraba veya arkadaş: 50-100 TL
* Akraba veya arkadaş: 100-150 TL
* Yakın akraba / yakın arkadaş: 150TL ve üzeri

4- Bazı hediyeler tek kişi tarafından alınamayacak kadar pahalıdır. Örneğin beyaz eşyalar veya tatil biletleri bu sınıfa girebilir. Böyle durumlarda bir grup arkadaşınızla biraraya gelip, para birleştirebilir, çiftin rüyalarını süsleyen hediyeyi veren şanslı kişiler olabilirsiniz.

5- Çifte alınacak düğün hediyesi tiplerinden birisi de sanat objeleri olabilir. Çiftin yeni evini süsleyecek güzel bir tablo veya bir heykelle hediyenizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Ama alacağınız sanat eserini kendi zevkinize göre değil de, çiftin zevklerine göre seçmeyi unutmayın. Konu sanat olduğunda, birini çok etkileyen bir yapıt bir diğerine hiç bir şey ifade etmeyebilir, bunu aklınızdan çıkarmayın…

6- Düğün hediyesi vermek için son ana kadar beklemeyin. Kargo veya postada ortaya çıkabilecek bazı aksamalar, hediyenizin haftalarca gecikmesine sebep olabilir. Bu gecikmeler, bir anlamda hediyenin büyüsünü ve heyecanını da azaltır. Bunu önlemek için, düğüne 2 ay kala nasıl bir hediye alacağınıza karar verin ve en kısa zamanda da alıp çifte teslim edin. Kargoya verirken sigortalatmayı unutmayın. Çiftin hediyeyi gördüğünde ne tepki vereceklerini merak ediyorsanız bile, asla hediyeyi düğün partisine getirmeyin. Zaten çok yoğun olacak gelin ve damat, bir de gece boyunca hediyeleri oradan oraya taşımakta zorlanabilirler. Parti sırasında, hediyenizin başına gelebilecek kazalar da cabası… Eğer her halükarda hediyenizi düğüne götürmeye karar verdiyseniz de; olası karışıklıklara meydan vermemek için hediyenin üzerine isminizi yazmayı unutmayın.Düğün hediyesi fiyatları için internetten fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

düğün hediyesi

düğün hediyesi

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.