Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
FotoBlog 8 Ekim 2016 599 defa okundu 0 yorum

Fotoğrafçı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri tek tek ele alıp sizlere, bu konuda gerekli olanları yazacağız.Düğün fotoğrafçısı, kına fotoğrafçısı özel gün fotoğrafçısı,sünnet fotoğrafçısı, baby shower fotoğrafçısı veya otomobil fotoğrafçısı olarak seçimlerinizi profesyonel fotoğrafçı ile yapmanız ve profesyonel fotoğrafçı seçimlerinizi yapacağınız bir yazı derledik. Örneğin, düğününüz yaklaştı ve siz harıl harıl hayaller kurarken ve bu hayalleri gerçekleşitrime çabasındayken aklınıza bir soru takıldı: “fotoğrafçı seçerken nelere dikkat edeceğiz?” İşte en zor karar bu olsa gerek. Çünkü sizi çekecek olan düğün fotoğrafçısı veya kına fotoğrafçısı tercihlerinizde hata yapmamanız gerekmektedir. Riske atılmasını istemediğiniz ve bir daha geri dönüşü olmayan bu eylem için sizlerde bu tereddüt ve korkunuzda haklısınız. Bir daha geri dönüşü olmayan bir seçim olacak bu seçiminiz belki de hayatınızdaki en kritik noktalardan biri olacak.

Karakter olarak yumuşak huylu ve kibar olup sizi önemsemeli

Öncelikle seçeceğiniz fotoğrafçı karakter olarak yumuşak huylu olmalı.Karakter olarak yumuşak huylu olan fotoğrafçılar sanattan anlayan, sanat fotoğrafçılığına yatkın ve güzel yumuşak karaler çekebilen kişilerdir. Ağzında küfür olan ve kaba saba konuşan kişiler bu işi muhakkak para için yapıyordur! Bu tarz fotoğrafçılardan hemen uzaklaşın.Çünkü yaptığı işi önemsemiyordur.Önemser gibi görünüp önemsemezler. Kibar ve nazik olan fotoğrafçılar sizi anlayan, önemseyen ve söylediklerinizi hayalinizdeki ile yoğurup muhteşem karaler çıkarır.Sürekli ücret ile konuşan fotoğrafçılar para için sanat yaptıklarından istediğiniz karaler, istediğiniz gibi çıkmayacaktır.Böyle fotoğrafçı geçinenlerden direkt uzaklaşın!

Makinalarının profesyonelliğini ve techizatını önemseyin!

Profesyonel fotoğrafçılar, profesyonel fotoğraf makinalarıyla çalışırlar.Profesyonel fotoğrafçıların kullandığı makina ve techizatlar, bu sektöre kendini adamış fotoğrafçıların önemsediği ve sadece bu sektörle uğraştıkları için makinalarını ve çekim kalitesini önemserler.Bu yüzden hep, full hd çekim yapan fotoğraf makinaları ile çalışırlar.Canon 70 D gibi güncelliğini yitirmiş fotoğraf makinalarını kullanna fotoğrafçıları bir köşeye koyun. Bunlar tamamen amatör fotoğrafçıların kullandıgı makinalardır. Canon Marc 3 gibi profesyonel makinalar kullanan fotoğrafçıları tercih edin. Çünkü bunlar işini önemserler ve önemsedikleri için profesyonel makinalar kullanırlar.

Fotoğrafçı Mutlaka Referanslarına Bakın!

Mutlaka, çekim yaptırmadan önce fotoşopsuz ve fotoşoplu olarak bir kaç adet referansına bakın.Fotoşopsuz resimlerini isteyin.Çünkü kalitesini fotoşopsuz çektiği fotoğraflarda açık açık görebilirsiniz.Ayrıca fotoşoplu fotograf referanslarına da bakmanızı tavsiye ederim.Ayrıca, albüm ve poster gibi son halini de bakmanızı önemle rica ederiz.Çünkü en son kalite en son referasntır ve sizinde aynısı olacaktır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.