Kına Gecesi Fotoğrafçısı

Kına Gecesi Fotoğrafçısı
Kına Fotoğrafçısı 30 Ağustos 2016 2027 defa okundu 7 yorum

Kına Gecesi Fotoğrafçısı bir kadın için hayatındaki en büyük mutluluğu ve hüznü bir arada yaşadığı günlerden biridir. Kına gecesinin anlamı eskiler için sevdiğin adam ile ömür boyu mutluluğun devamlılığını sağlamaktır.Kına Gecesi Fotoğrafçısı de bu özel geceyi belgelemektedir. En özel geleneklerimizden biri olan kına gecesi çok uzun zamanlardan beri devam etmektedir ve sadece kadına özel bir gündür. Anadolu’nun en güzel geleneğidir ve her kadın kına gecesinde evindeki son gecesini geçirdiği için göz yaşlarına boğulur. Göz yaşları her ne kadar anneden ayrılışın hüznünü anlatsa da bir yandan da yeni kuracağı ailenin sevincini barındırmaktadır.

Kına eğlencesi nasıl olursa olsun bir düğüne giden yolda olmazsa olmazdır. Gelinin yakın arkadaşları, ailesi, akrabaları gece boyu sadece onun mutlu olması için elinden geleni yapar. Bu gece bir nevi evliliğin kutsanması anlamına gelir, gelinin kendini yuvasına adaması anlamına gelir. Kına yakmanın nedeni ise İslam geleneğinden gelmektedir. Kınanın temsili çiftlerin içindeki aşktır bu nedenle kınanın bir kısmında erkek evi ziyaret eder ve ona da biraz kına yakılır. Kına gençlerin aşkının ateşini simgeler. Bir diğer yandan da çiftlerin nazardan korunması ve kötülüklerden uzak tutulması için kına şarttır. Kına gecesine gelen herkesin mutlaka kına yakması gerekir bu şekilde birliktelik sağlanır.

Kına gecesi ailenin kadınlarını bir araya getirir, boşa demiyorlar yuvayı dişi kuş yapar diye. Her kına gecesinin olmazsa olmazları arasında bir de o malum şarkı vardır. Her kına gecesinde gelinin eline kına yakılırken mutlaka arka fonda “yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar…” çalar.

Anne ve babanızın evinizdeki son gecenizi kutladığınız ve artık kendi yuvanıza geçeceğiniz o güzel geceyi hep hatırlamak istemez misiniz? Zaman içinde iki ailenin kadınlarının ve yakın arkadaşlarınızın bir daha ne zaman bir araya geleceğini bilmeniz mümkün değil. Böyle bir gece mutlaka videolar ile fotoğraflar ile ömür boyu saklanmaya değer.

Müziği duyduğunuz anda gözünüzden süzülen yaşlar, muhteşem işlemesi ile yüzünüzü biraz saklamayı başaran ancak ağladığınızı net bir şekilde gösteren kırmızı tül örtü, elinizi sıkı sıkı kapayıp kayın validenizin altını getirmesini beklediğiniz anlar, arkadaşlarınızın etrafınızda şarkı söyleyerek dolaştığı anlarda kendinizi tutamayışınız neden zihninizin odalarında saklansın?

Kına Gecesi Fotoğrafçısı tam bir profesyonel işidir. Bizim ekipmanlarımız ve ruhumuz sizin kınanızı en güzel şekilde gözler önüne serecek profesyonelliğe sahiptir. Kına gecesi çekimi sırasında sizin için bütün detaylara önem veririz ve hiçbir anı atlamayız. Dilerseniz hazırlanma aşamanızı, dilerseniz kına aşamanızı ya da bütün bir kına gecesini size ömür boyu saklayabileceğiniz bir albüm ile gece sonunda size teslim edebiliriz. Dileyen kişiler için fotoğraf çekimi  yanı sıra video hazırlamamız da mümkün. Bazı durumlarda gelin bir konsept belirler ve bu yönde bir program ister, sizin istekleriniz bizim için önemlidir ve bütün gece sizin istediğiniz, belirlediğiniz rotada ilerleyecektir.

Gecenin size ait olduğunu bilen ve bu işin eğitimini almış bir profesyonel fotoğrafçı sayesinde kına gecenizin rüya gibi geçtiğini yıllar sonra dahi hatırlayacak ve tüm hüzünlü anlarınızı, mutlu anlarınızı an ve an yaşayacaksınız.

Kına Gecesi Fotoğrafçısı fiyatları tasarlanan konseptlere göre değişiklik gösterse de bizim sizler için hazırladığımız ve en fazla talep gören hizmetlerimizden derlediğimiz paketlerimiz de mevcuttur. Herkesin bütçesine uygun çekimler yine profesyonelliğimiz ve uzman ekipmanlarımız ile yapılacaktır. Gece sonunda seçtiğiniz fotoğraflara photoshop uygulamaları yapılır ve seçtiğiniz albümler ile size teslim edilir. Sizin unutamayacağınız anları ölümsüzleştirecek profesyonellik ve ekipman bizim elimizde mevcut.

Kına çekimi

7 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  caditorunuece 10 Eylül 2016 - 22:31

  Komşunun oğlu sevgilisinin ailesi evlendirmek istememiş diye kaçırmış,kapının önünde kına gecesi yapacaklarmış,çağrıldım

  pokerhun 10 Eylül 2016 - 22:31

  hepimizin neşesi kına gecesi için adresi burası..

  erkankokonline 10 Eylül 2016 - 22:31

  Kına gecesi… ????????

  herzane12325 10 Eylül 2016 - 22:32

  Niye sadece nikah değil ya niye kına gecesi zaten yapılıyor düğünde iki Evetle uğurlanmak istiyorum ben? sizi de fotoğrafçı olarak çağıralım…kalite yani

  VarosBeyi 10 Eylül 2016 - 22:33

  Düğünden bir gün önce kızların toplanıp “Gerizekalı bok mu vardı bu yaşta evleniyorsun”diye gelini kınadıkları o geceye kına gecesi denir. bu geceyi fotoğraflayana da kına gecesi fotoğrafçısı…fiyatlarınız gayet güzel..profesyonel emek..

  zehraysondu 10 Eylül 2016 - 22:33

  ama bu eğlence biçimi bu şekliyle yer almıyor gelenekte.kına gecesi örneğin.parayla hiçbir ilgisi olmayan bir gelenek.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.